(عشق)(محبت)(صداقت)از دیدگاه منطق و عقل

 

دو روز پیش در مورد همین موضوع با سه تا از دوستانم در مسجد بعد از نماز عشا بحث میکردیم.

من نظرم رو این گونه بیان کردم که عشق محبت و صداقت از جمله امور کاملا منطقیست و بر پای ی مدار عقلی استوار است .

دوست دیگرم کاملا با نظر اینجانب مخالف بود و ابراز داشت(عشق)(محبت)و(صداقت) اموریست که کاملا بر پایه ی احساس بنا شده و عقل هیچ گونه دخل تصرفی بر علایق قلبی انسان ندارد.

من سوال کردم(پس شما میگید عقل و به طبع اون منطق هیچ گونه کنترلی نسبت به قلب نداره؟کفت نه.(منم در جوابش به شوخی گفتم اصلا تو کله تو اثری از عقل یافت میشه؟بازم گفت نه دیگه حرفی نزدم .

دو تا دوست دیگه موافق نظر بنده بودن.

باید بگم دانشمندان روانشناس کشف کردند که عشق محبت و صداقت از جمله رفتارهایی در انسان هستند که کاملا در مغز تولید و با رفتارهای مختلف در مواقع مختلف بروز حاصل مکند.

در فرهنگ ما و شاید اقسا نقاط جهان این ذهنیت رایج باشد که این سه معقوله از جای دیگری همانند قلب نشات میگیرد اما این موضوع کاملا مردود شده است.

عشق محبت و صداقت وتمامی احساس انسان از ناحیه ای که در پشت مغز قرار دارد ایجاد و کنترل میشود.

مغز انسان از حواس پنجگانه اطلاعات را دریافت و شروع به برسی مینماید.

پس از بررسیء مغز شروع به اعلام دستور به غدد بدن مینماید و غدد بدن هورمونهای مربوط به موارد دریافتی مغز از حواس پنج گانه را در بدن ترشح مینمایند که این امر باعث عکس العمل در موارد گوناگون میگردد.

مثال:زمانی که خانمی بچه ای را به دنیا میاورد پس از زایمان اگر از او بپرسید که : 

فرزندتان را چقدر دوست دارید؟میگوید هیچگاه تصور نمیکردم که فرزندم را تا این مقدار دوست بدارم من تصور میکردم اولادم را شاید کمی از دیگر کودکان بیشتر دوست خواهم داشت.اما هم اکنون که فرزندم به دنیا امده عشق او را با هیچ چیز در دنیا معاوضه نخواهم کرد.

بله کاملا درست میگوید.

وقتی فرزند به دنیا می اید مغزش به غده ای که باعث ترشح هورمن احساس عشق مادری در وجودش میگردد دستور میدهد که نسبت به نیاز مادر شروع به ترشح هورمون نماید.

و در اخر عشق محبت و صداقت از موهبات خداوند هستند.

اینم بگم از این لحظه که این مطلب رو مطالعه کردید برای عا شق شدن به مغزتون فشار بیارین نه به قلبتون.(یه وقت خدای ناکرده سکته میکنیدا)

نویسنده:ح ک

/ 0 نظر / 120 بازدید